Deney Laboratuvarlarına Özel Yazılım

"LAB KURUMSAL"


LAB Kurumsal; laboratuvarlara özel yazılım çözümleri geliştirmekte ve yenilikçi bakış açısını, birikimini yansıttığı detaylar ile firmaların süreçlerini yönetmelerine katkıda bulunmaktadır.

Sektörde bilinen birçok deney laboratuvarına çözüm sağlayarak geliştirdiğimiz, sektörel tecrübe ve yenilikçi düşüncenin ürünü olan LAB Kurumsal programı ile, süreçlerin etkin yönetimi ve raporlanması için firmalara destek sağlıyoruz. Deney laboratuvarlarının iş akış süreçlerinin kaliteli, izlenebilir, güvenli ve raporlanabilir şekilde yönetilmesi için yazılım çözümü sunuyor ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

İş süreçlerinize tam uyumluluk, dinamik ve özel raporlar, kolay erişim gibi özelliklerin ön plana çıktığı çözümlerimizin; çalışanların ve yöneticilerin kurumsal verimliliklerini artırmada etkin bir rol oynamasını hedefliyoruz. Uzmanlığımıza güvenen ve danışmanlığımıza değer veren müşterilerimizin memnuniyeti ve sektörde bilinirliğimizin verdiği güçle çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Sektörel deneyimlerimizi işe dönüştürerek yeniliğin ve kalitenin ön plana çıktığı yazılımlar geliştiriyoruz. Yaptığımız yenilikçi ve kaliteli çalışmalarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyoruz.

LAB Kurumsal ile İşiniz Kontrol Altında


ÖZELLİKLER

"LAB Kurumsal" Sektörün Yenilikçi Markası

"Deney Laboratuvarları"nın iş akış süreçlerinin kaliteli, izlenebilir, güvenli ve raporlanabilir şekilde yönetilebilmesini

sağlayan LAB Kurumsal programımızın özelliklerini inceleyebilirsiniz.Müşteri ve Kontak Yönetimi


Analiz yapılacak müşteri bilgilerini ve firmada görüştüğünüz kişileri kayıt altına alabilirsiniz. Böylece müşteri datalarının tek bir yerde güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayabilirsiniz.


Görüşme ve Keşif Yönetimi


Müşterilerinizin hangi konuda analize ihtiyaç duyduğunu, taleplerini, keşif detaylarını programa kaydedebilir ve keşif süresince oluşturduğunuz dokümanları programa yükleyebilirsiniz.


Ölçüm Talebi ve Teklif Yönetimi


Müşterilerinizden gelen kapsam içi veya kapsam dışı analiz taleplerine bağlı olarak kısa sürede teklif hazırlayıp sistem içinden mail gönderebilirsiniz. Tekliflerinizi revize edebilir ve süreci takip edebilirsiniz. Onaylanan tekliflerinize ilişkin ölçüm planlamalarını yapabilirsiniz.

 


Ölçüm Planlama


Teklifiniz müşteri tarafından onaylandıktan sonra yapılacak ölçüme dair planlama bilgilerini (parametre, ölçüm metodu, kullanılacak cihazlar, ölçüm kapsamı, numune & barkod listesi) programda kayıt altına alabilirsiniz. İş akışınıza göre numune alma ya da yerinde ölçüm işlemleriniz için planlama yapabilirsiniz.


Cihaz Tanımlama ve Hatırlatmalar


Ölçümlerde kullandığınız cihazların marka, model, seri no gibi bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Tüm cihazlarınıza ait planlanmış bakım, doğrulama, kalibrasyon işlemlerinizle ilgili hatırlatma alabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz.


Numune Oluşturma


Numune alma süreciniz varsa, onaylanan teklife bağlı olarak dışarıdan alınan numunenin kaydını programda oluşturabilirsiniz. Numune kaydınıza özel otomatik olarak oluşturulan benzersiz barkodlarla, müşterilerinizin ve analizlerinizin bilgilerini güvenli bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz.
Barkod Oluşturma


Ölçüm planını kesinleştirdikten sonra ilgili numuneye ait barkod oluşturabilirsiniz. Oluşturulan barkod numarasıyla tüm süreci takip edebilir ve raporlar alabilirsiniz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı‘nın istediği barkodlama sistemine uygun olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Numune Kabul


Ölçüm planı yapılmış numunenin barkodu oluşturulduktan sonra, numunenin uygun koşullarda alınıp alınmadığına dair programa kaydedilen verilere bakarak numune kabulünü gerçekleştirebilirsiniz.

 


Numune Analizi


Belli kriterlere ve programda tanımlanan sınır değerlere bağlı olarak laboratuvarlarınızda numune analizlerini yapabilirsiniz. Yapılmış olan analizlerin sonuç değerlerini de programda görüntüleyebilirsiniz.

 


Analiz Onaylama


LAB Kurumsal ile saha personelinizin kayıt altına aldığı tüm ölçüm/numune alma planlarını kolay ve düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Yöneticiler ölçüm/analiz sonuçlarını online bir şekilde inceleyerek gelen taleplere onay verebilirler.


Analiz Raporlama


Yapılan tüm ölçümlerin sonuç ve rapor listesine erişebilir, analiz raporlarınızın çıktısını alabilirsiniz. Numune oluşturulmamış kayıtlarınızı, onay bekleyen ya da onaylanan kayıtlarınızı raporlayabilirsiniz. Doküman Yönetimi


Analiz sonuçlarınıza ilişkin dokümanları, müşterilerinize gönderdiğiniz proforma fatura vb. dokümanları klasörler şeklinde görüntüleyebilir ve dijital bir arşiv oluşturabilirsiniz.


Hatırlatıcı ve Mesajlar


Ölçüm planlamalarınızla ya da tekliflerinizle ilgili programa hatırlatma ekleyebilir, işlerinizi zamanında  yapabilirsiniz. Durumlara bağlı hatırlatmalar sayesinde, laboratuvarınızdaki iş süreçlerinizin aşamalarını (devam ediyor, bitirildi, ölçüm planlandı v.b.) takip edebilir ve belirlenmiş durumlar gerçekleştiğinde ilgili kişilere uyarı mesaj ve mail gönderimi sağlayabilirsiniz. Ödeme Takibi


Müşterilerinizin yaptığı ödemelerin tutarlarını ve tarihlerini kayıt altına alabilirsiniz. Açık ödemelerde kalan bakiyeyi görebilir ve proforma çıktısı alabilirsiniz. Müşterinize proforma ya da fatura gönderip göndermediğinizi ödeme raporlarında görüntüleyebilirsiniz. Parçalı ödeme aldığınız müşterilerinizin kalan bakiyelerini müşteri sayfasında görebilirsiniz.


Periyodik Hatırlatmalar


Ölçüm planlama, ödemeler veya tekrarı gereken ölçümleriniz için periyodik olarak (haftalık, aylık, yıllık) hatırlatmalarınızı kaydedebilirsiniz. Periyodik hatırlatmalar özelliği ile tekrarlayan işlemlerinizi zamanında gerçekleştirebilirsiniz.


Filtre İşlemleri


Emisyon, imisyon ve iş hijyeninde yapılan filtre işlemlerini programa kaydedebilirsiniz. İş hijyeninde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın istediği şekilde tartımlarınızın ortalamasını alabilirsiniz. Hangi numune alım işlemlerinde hangi filtrelerin kullanıldığını görebilir ve filtre tartım formunuzu programda hazırlayabilirsiniz.  


Deney Raporu


Akredite olan deney laboratuvarınızda TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun nitelikte deney raporlarınızı hazırlayıp çıktısını alabilirsiniz. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamında veya TÜRKAK logolu farklı tasarımlarla deney raporlarınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.


Görev Yönetimi


Deney laboratuvarlarında görev atamaları; sürecin akıcı ve doğru bir şekilde yönetilmesini kolaylaştırmakta, aynı zamanda çalışanların performans ölçümleri açısından da veriler sunmaktadır. Lab Kurumsal ile ölçüm planı, analiz yapacak kullanıcılara iş ataması yapabilirsiniz. Böylece çalışanlar yapacağı işe göre hemen aksiyon alabilir, yetkili kişi de takiplerini kolay bir şekilde yapabilir.


Ajanda ve Randevu


Keşif ve ölçüm planlarınızı program içindeki ajandaya ekleyebilir ve tek bir yerde tüm planlamalarınızı görebilirsiniz. Yöneticiler ortak ajanda üzerinden çalışanlarının planlamalarını takip edebilirler.


 

Genel Raporlar


LAB Kurumsal yazılımının raporlama kabiliyetlerini kullanarak kendinize özel istatistikler tutabilirsiniz. Talep, teklif ve numune raporlarını topluca listeleyebilir, excel, pdf ve word dosyası olarak dışarı aktarabilirsiniz.


Özel Alan Yönetimi


Yazılım içinde bulunan Özel Alan Yönetimi özelliği sayesinde program içindeki formlara yeni alanlar ekleyebilirsiniz. Bu eklemiş olduğunuz alanları form listelerinde görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle programı kendi iş sürecinize uygun hale getirebilir ve raporlar alabilirsiniz. İÇERİK PAYLAŞIMLARI