Kurumsallaşmak İçin Yazılım Tek Başına Yeterli mi?

Kurumsallaşmak için öncelikle firmaların bu değişim sürecine hazır olmaları gerekmektedir. Uzun yıllar geleneksel yöntemlerle firmasını yönetmeye alışmış firma sahiplerinin;  sorun yaşadığı konuların tamamının çözümü yazılım sektöründe mevcuttur. Önemli olan bu değişime kendisinin ve ekibinin sabırla ve sağ duyuyla yaklaşmaları önem arz etmektedir.

Firma sahipleri kurumsallaşma kararını aldıktan sonra, ilk olarak yazılım sistemleri arayışı içine girmektedir. Bu ilk adım olarak doğru bir karardır. Çünkü yazılım sistemleri olmadan, kurumsal bir hafıza oluşturmak ve verileri güvenli bir şekilde saklayarak rapor almak mümkün olmayacaktır.

Kurumsallaşmak için yazılım sisteminin varlığı tek başına yeterli değildir. Yazılım programlarının firmaların sürecine uygun bir şekilde implementasyonu yapılmadığında; departmanlar arası iş akışı bozulacağı için sistemde tıkanıklıklar oluşacaktır. Bunun önüne geçmek için yazılım çözümlerini değerlendirirken ve tercih etme aşamasında, mutlaka firmanın sadece program kalitesine değil hizmet kalitesine de bakılması gerekmektedir.  Yazılım firması süreç danışmanlığı konusunda deneyimli mi mutlaka referans firmalarla görüşülerek karar verilmelidir.

Kurumsal bir firma olma yolunda ilerlerken iş tanımlarının da programda doğru konumlandırılması önemli bir konudur. Programdaki özellikleri maksimum seviyede kullanarak işiyle ilgili detayları kayıt altına alan çalışanlar, firma yöneticilerine de değerlendirme yapabilecekleri veriler sunmuş olacaktır. Kurumsal bir data havuzunun oluşması, verilerin güvenli bir şekilde kayıt altına alınmasını ve yedeklenmesini kolaylaştıracaktır.  Böylece veriler kayba uğramadan ve işlenmiş bir şekilde raporlara dönüşerek yöneticilerin stratejilerine yön verecektir.

Kurumsallaşan bir işletmede, yeni çalışmaya başlayan kişilerin de adaptasyonu kolay olacaktır. Hazır olan bir sisteme dâhil olmak hem oryantasyon sürecini kısaltacak hem de çalışma detaylarınızı yansıttığınız yazılımınız sayesinde şirkete uyumu kolaylaşacaktır.

Yazılım sistemlerini tercih ederken kurumsal beklentilerinize cevap verip veremeyeceği de önemli kriterler arasındadır. Yazılım çözümü seçme aşamasında; programın kullanıcı dostu olması, özelleştirilebilir olması, programı farklı kılan özellikler, yazılım firmasının uzmanlığı ve deneyimi, satış sonrası hizmet kalitesi gibi birçok açıdan değerlendirilmesi gerekmektedir. Yazılım yatırımı yaptıktan sonra uzun yıllar kullanılması ve firmanıza katkı sağlaması için, değişen ihtiyaçlarınıza da cevap verebilmesi şarttır. Bu nedenle çalışmaya başlayacağınız yazılım firmasının inovatif bir yaklaşımının olması ve taleplerinize hızlı çözüm sunabilmesi gibi ölçütlere uygunluğuna da bakmalısınız.  Taleplerinize cevap verecek bir yazılım firmasıyla çalışmak, kurumsal beklentilerinizin en üst düzeyde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Kurumsal İş Çözümleri olarak tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek yazılım alt yapısına ve hizmet kalitesine sahip olduğumuz için, uzun yıllardır firmaların kurumsallaşmak istediğinde aradığı nadir firmalardan biri haline geldik. Geleceğe dair firması için önemli bir karar alarak kurumsallaşmak isteyen firmalar, bizimle ve memnuniyeti yüksek müşterilerimizle iletişim kurdukları zaman doğru adreste olduğunu hissedeceklerdir. Siz yeter ki yolunuzu çizin, biz o yolda çözümlerimizle ve hizmetlerimizle sizin yanınızda yer almaktan memnuniyet duyarız.

Kurumsal İş Çözümleri

Diğer Bloglar

img
Deney Laboratuvarınızda Neden Lab Kurumsal Kullanmalısınız?

Deney laboratuvarlarının analizleri gerçekleştirme konusunda yetkin olduğunu gösteren bazı gereklilikleri bulunmaktadır.

13.09.2023 17:40
img
13 YILLIK DENEYİM ve TECRÜBE

Kurumsallaşmanın gerekliliğini kavramış, firması için kaliteli ürün ve hizmet arayışı içinde olan işletmelere çözüm sağlama hedefiyle 13 yıl önce başladı hikâyemiz.

14.09.2023 10:55
img
Modern İş Yönetimiyle Firmanızı Geleceğe Taşıyın

Her yıl teknolojinin gelişimiyle birlikte firmaların iş yönetme şekilleri de doğru orantılı olarak değişmek durumundadır.

15.03.2022 11:33